Класична натяжна стеля, окрім полотна, складається з:
Так от за типом «плівки», або, як правильно казати, за типом полотна, натяжні стелі можна розділіти на:
1. Тканинні стелі;
2. Стелі з PVC матеріалу.
І лише за типом фактури PVC матеріалу ми можемо говорити про
глянцеві
матові
напівпрозорі
«різьблені»
тощо. Навіть коли я пишу цю статтю з'являються нові й нові види стель.
Далі.
За типом кріплення полотна буває:
Гарпунна система кріплення
Виготовляється викройка полотна, і по її периметру кріпиться гарпун. Який у свою чергу, під час нагрівання полотна, фіксується у завчасно закріплений на стінах монтажний профіль.
Це класичний і найдешевший варіант натяжної стелі. До речі, тут "дешевий" зовсім не означає - поганий.
Безгарпунна (кліпсова) система кріплення
Це коли гарпун зібраний не на полотні, а в самому профілі.
Хороший варіант. Але для замірника, тому що істотно полегшує операцію заміру. Найголовніший недолік - з плином часу гарпун "втомлюється", і полотно може вислизати з профілю. Доводиться підправляти.
Штапикова система кріплення
має ті ж переваги та недоліки, що й безгарпунка.
Безщілинна система кріплення
Вимагає під себе ідеальної поверхні стіни.
Тіньова система кріплення
Тут дизайнери із недоліка (невеличкий проміжок між плівкою полотна та стіною) зробили красиву перевагу. Невелика щілина підкреслює контури і надає виробу довершеності.
Стелі з підсвічуванням
Не можу не згадати стелі з підсвічуванням. Зараз на ринку безліч LED виробів від стрічок до плат різного розміру. Усі вони дуже добре годяться для розміщення в надстельовому просторі і створенні «стель з підсвічуванням». Років п'ять тому модною була стеля, що світиться. Тобто, є проста стеля:
Але варто лиш увімкнути світло...
Такі стелі чудово підходять для спальних приміщень. Я досі закоханий в них. Але потребують багато роботи, щоб якісно ізолювати надстельовий простір. Мої експерименти з цим проєктом закінчилися тим, що ми почали робити подвійну стелю - ізоляційну і лицьову.
Парящі стелі
Декілька років тому з'явився «ширяючий профіль». Такий профіль кріпить стелю на невеликій віддалі від стіни, і в цьому проміжку чодово розміщується LED стрічка. Отримаємо м'яке, відбите від стіни освітлення. Красиве й ефектне рішення. Однак вимагає дуууже якісної освітлюваної поверхні. Інакше підкреслює всі недоліки стіни.
Взагалі тема стель з підсвічуванням настільки широка, що заслуговує більш детального висвітлення (каламбур). Коли-небудь засяду і за цю статтю.
А поки що - творіть. І нехай межею вашої фантазії буде небо.
Щиро Ваш
Мацапей Богдан.