НАТЯЖНІ СТЕЛІ В ЧЕРКАСАХ

Скільки це коштує?

— Добрий день.
— Здрастуйте.
— Ви займаєтесь натяжними стелями?
— Так
— Скільки у вас коштує квадратний метр?

……

19 років я борюся з подібними питаннями. І, перш ніж здатися - поясню суть цієї боротьби. Отже.

Нечесно продавати натяжну стелю за квадратний метр. Це складний виріб, який містить не тільки власне полотно, а ще й профіль, бази під світильники і т.д.

І звести докупи квадратний метр полотна, погонний метр профілю, штучні елементи (світильники, бази під світильники, кути більше 4-х) - можна лише через суму добутків, та аж ніяк не за квадратний метр полотна.

нестандартный натяжной потолок на балконе

Простий приклад: що буде дорожче - круг діаметром 3м чи кільце діаметрами 3 і 1м?

круг vs кольцо - что дороже?

У першому випадку площа 7,07м2, у другому - 6,28 м2. Здавалося б, відповідь очевидна. Однак таке кільце майже вдвічі дорожче за круг. Бажання розділити вартість на площу і прийти до ціни за квадратний метр ще не зникло? Ні? Підемо далі.
УСІ виробники натяжних стель рахують свої вироби через кошторис. Я так і кажу: «Скільки і яких матеріалів знадобиться на Вашу стелю, стільки вона й буде коштувати».

Ось приклад шаблона кошторису:

смета на установку натяжного потолка

Як бачите, тут враховуються всі матеріали, необхідні для стелі. Замовник одразу знатиме, за що він платить, а за що - ні. Звичайно, можна вартість виробу розділити на загальну площу і прийти до ціни за квадратний метр. Але це буде ціна саме цієї стелі. А підходити з цією ціною до іншого виробу - все одно що з чужим пальто до усіх перехожих.

Я обчислюю вартість великої прямокутної стелі у кімнаті 20м. По кошторису виходить 3160грн. Розділимо на 20 - 158грн/метр2. Рахую санвузол 1,5×0,8=1,2м2, з 6 кутами (ну замовник зашив труби) - 435грн. Розділимо на 1,2м — 363грн/м2 . Нічого собі різниця. Так в яку ціну у мене натяжні стелі?

Згадування в рекламних оголошеннях про ціни за квадратний метр - або маркетинговий трюк, або дуже велике спрощення, або ж банальна некомпетентність. І якщо некомпетентність можна пробачити потенційним клієнтам, то для професійних бригад вона неприпустима.

Та, як я вже писав на початку - здаюся. Для зручності замовників публікую ПРИБЛИЗНУ ціну за квадратний метр, при базовому рівні складності - 430грн/м2.

*ціни актуальні станом на 22 липня 2023р.

І не забувайте, що додаткові елементи (світильники, обводи, зайві кути) рахуються окремо.

Все одно щоразу, оцінюючи свою роботу, я буду складати кошторис. Хоча б з поваги до Його величності Замовника.

Приблизну вартість стелі Ви можете дізнатися, скориставшись калькулятором. (Тут не враховуються додаткові елементи):

Мацапей Богдан
Інженер, директор, різноробочий.
Студія проєктування і монтажу натяжних стель «Марсель»

,

Дивіться також

Щодо політики ціноутворення

Ринок натяжних стель доволі конкурентний. Одні фірми використовують полотна за 1,5$/м2, інші за 4-6$. Одні застосовують профіль за 35грн/м, інші за 16. Клієнт цього не побачить, а на якості виробу це відображається ого-го. У деяких конкурентів ціна від 250грн, у нас від 350...
Переглянути
шикарный трёхуровневый натяжной потолок много лампочек

Багаторівнева натяжна стеля

В епоху засилля гіпсокартонових конструкцій було модно робити багаторівневі стелі. Здавалося б, з натяжними стелями так не вийде. Але інженери придумали профілі, що дають змогу створювати багаторівневі натяжні стелі. Такі стелі встановлюються значно швидше (1-3 дні), без бруду та пилу. Порівняно з тією ж формою гіпсокартоном - буде дешевше. Але дорожче, ніж проста натяжна стеля...
Переглянути

Парящі стелі

Просто підсвітивши стіни зі сторони стелі, отримаємо враження, нібито стеля «ширяє» у повітрі. Те ж підсвічування, якщо його використати для підсвічування тюлю на вікнах, створює ефект «світлової завіси»: ввечері у вікні можна побачити лише яскраво освітлений тюль, і більш нічого.
Переглянути