НАТЯЖНІ СТЕЛІ В ЧЕРКАСАХ

Розвінчуємо п'ять міфів про «жахливі натяжні стелі» 🙂

Ця стаття з'явилася як відповідь на безліч чуток і міфів, що поширюються в Інтернеті. Усі вони стосуються моєї СПРАВИ. Натяжних стель. Я беруся стверджувати, що всі ці чутки - або замовлена «джинса», або бездумний копіпаст «мережевих журналістів», які не розуміються на сучасних технологіях. Тому я й пропоную вислухати точку зору професіонала :)

Трохи про себе. Я займаюся натяжними стелями з 2004 року. За плечима близько 4000 реалізованих проєктів у Черкасах, Полтаві та Києві. Маю 3 дипломи про завершене навчання з проєктування і встановлення натяжних стель (Франція, Австрія та Німеччина). І перші встановлені мною стелі були стелі у моєму будинку.

Отже

МІФ № 1: Натяжні стелі виділяють шкідливі речовини.

Для виготовлення плівки натяжної стелі використовують пластик марки PVC, практично такий самий, що й для пластикових пляшок з різноманітними напоями - від зовсім нешкідливої негазованої води, і до агресивної рідини темного кольору з подвійною назвою. Навіть у такому агресивному середовищі (темна рідина з подвійною назвою) цей пластик не розкладається (а, отже, нічого не виділяє). Більш того, ніхто не дивується металевим контейнерам у дворах для збору пластику. Знаєте для чого вони потрібні? Для того, щоб не закопувати пластик разом зі звичайним сміттям на звалищах. А чому? Тому, що навіть у землі, поруч з агресивним середовищем, пластик розкладається більш ніж за 700 років (для порівняння, скло - за 300). Це лабораторні дані, над ними працювали висококваліфіковані вчені. А якщо немає розкладання, то немає і виділення шкідливих речовин.

Лише на етапі розгортання полотна може відчуватися органічний запах. Це пов'язано з тим, що під час виробництва полотна (при високій температурі), два відрізки згортаються лицьовою стороною одна до одної. Здавалося б, повітря між ними немає, однак якісь його часточки все ж залишаються. І коли монтажна бригада розгортає полотно - отримуємо запах. До речі, він зникає буквально через пару годин.

МІФ № 2: Натяжні стелі не можна встановлювати у дитячих кімнатах.

Чому? Тому, що щось виділяють? (див. міф 1). У мене в УСІХ кімнатах натяжні стелі. Здорові всі члени сім'ї й домашні улюбленці. А знаєте, хто з домашніх тварин найбільш чутливий до забрудненості повітря? Акваріумні рибки! Адже вода в акваріумі насичується повітрям через спеціальний пристрій, що розчиняє повітря (з приміщення) у воді. Рибки (сомики) в нас живуть вже три роки, і за цей час досягли «промислового розміру».

У дитячих кімнатах справді небезпечно встановлювати натяжну стелю... але (!) лише з огляду на наявність різноманітних рогаток, луків і літаючих іграшок - вони, в принципі, можуть проткнути її, як довгий ніс Буратіно - полотно з намальованим вогнищем. Та ця "небезпека" великою мірою залежить від віку та виховання.

МІФ № 3: Натяжна стеля неодмінно провисає від літньої спеки, або від часу.

Змоделюємо ситуацію. Найвища температура в будинку, яку я можу уявити, - 40 градусів Цельсія. Припустимо, за такої температури пластичність полотна збільшується, і воно починає провисати від власної ваги - а це 200-300 г/м2. Нехай ми маємо велику кімнату площею 50 м2, тоді вага полотна буде близько 10-15 кг. І з цією силою полотно тягтиме донизу. Навіщо ж тоді двоє здорових дядьок нагрівають те саме приміщення з допомогою газової пушки до 80-100 °C, і після цього з усієї сили розтягують те саме полотно. А зусилля, що його прикладає дядько при натяжці (навіть не дуже великого) полотна, значно перевищує 10-15 кг. Та й нагрівати так сильно було б не варто.

А тепер серйозно...

Плівка натяжної стелі набуває «монтажної пластичності» у температурному діапазоні 80-120 °C. Важко собі уявити таке спекотне літо :). А скептикам раджу з особливою увагою роздивитися натяжні стелі великої площі у громадських місцях свого міста. На глянцевих полотнах провисання було б вельми помітним - адже це, по суті, дзеркало. Але якщо немає провисання на площі близько 80 квадратів, то як же воно може виникнути на Ваших 15-25 метрах (ну нехай на 30-ти :). Також публікую фото одного зі своїх «мамонтів», площа цієї стелі 140 м2.

натяжной потолок в большом бассейне

Тут є провисання 55 мм в центрі. Дуже помітно? Умови - літо. Під стелею спека близько 30 °C.

Ще раз повторю - провисання залежить від площі, а не від температури.

Тепер стосовно часу - чи не провисне Ваша стеля через 2-3 роки?
З плином часу натяжна стеля теж не провисає - інакше ніхто б не давав гарантії на такий виріб. Та й зображений вище басейн був завершений у далекому 2006-му, і ніхто не викликав мене через те, що провисання збільшилось.

МІФ № 4: З плином часу стеля неодмінно тьмяніє і втрачає колір

Здоровий ґлузд підказує, що барви вигоряють під дією сонячного світла, точніше, його ультрафіолетової складової. Саме через це КОЖЕН французький бренд використовує полотна з додаванням у лицьовий шар спеціальної речовини - ультрафіолет-стабілізатора. Ця штука досить дорога. І значна частка ціни стелі лежить на ній. Але зате дорогі полотна захищені від сонячних променів і застраховані від зміни кольору. До речі, гарантія на дорогі полотна формулюється дуже чітко - «...на якість швів і незмінність кольору полотна...». Але якщо ви обрали дешевий варіант, ризик вицвітання стелі у вас доволі великий.

Не-МІФ № 5: Натяжна стеля «не дихає»

Істина. У неї немає легень. Але і повітря вона не пропускає. І гіпсокартон (якщо якісно зроблений) не пропускає. І цегляна кладка, і бетонна панель (якщо не в тріщинах), і навіть дерев'яний зруб. Якщо ваш будинок «дихає», то ви живете або у наметі, або в картонній коробці. А для доступу повітря людство колись давно винайшло вікна, а пізніше вентиляцію.

Епілог.

Ну не винайшло людство чого-небудь краще й простіше, ніж натяжні стелі.
Але «гіпсокартонове» лобі не може змиритися зі стельовими втратами.
Можливо, поширення подібних міфів в інтернеті пояснюється банальною «заказухою».

Мацапей Богдан
Інженер, директор, різноробочий.
Студія проєктування і монтажу натяжних стель «Марсель»

Дивіться також

Як правильно замовити натяжну стелю

Ви замовляєте виріб, який буде у вас перед очима протягом мінімум 10-ти років. Тому слід ретельно підходити до замовлення і вибору компанії. Розповімо про 7 кроків, які рекомендовано пройти, аби розібратися, які компанії працюють якісно, які - не дуже, а які взагалі "халтурять", і свідомо обрати, хто встановлюватиме Вашу стелю.
Переглянути
Потолок голубое небо в облаках

Стелі з фотодруком

Галерея стель із зображенням, створених студією «Марсель». Наш перший гобелен, гобелен з підсвічуванням, небо з білими хмарками. На стелі можна надрукувати будь-яке обране Вами зображення (звісно, воно має бути хорошої якості)
Переглянути